Náš příběh

HAAKON Náš příběh

... JE TAK TROCHU O DVOU NADŠENCÍCH Z JIZERSKÝCH HOR.

Jsme česká rodinná firma – žádný korporát či franšíza. Poctivá česká práce 🙂

Začalo to u nás dvou, Michal a Pavla. Projeli jsme společně kus světa, ale i přes všechna dobrodružství nás to vždycky táhlo zpátky domů – do mlhavých Jizerek, do stopy a mezi kamarády lyžaře. Právě pro Vás, pro milovníky české stopy a přírody, tvoříme spolu s Technickou Univerzitou v Liberci výjimečný projekt … české karbonové hůlky na běžky a nordic walking. Začali jsme ve dvou v Jizerkách, ale míříme mezi světové značky.

 

Proč zrovna hůlky?

Protože milujeme lyžování 🙂 Ale taky proto, že jsme si naše hole často zlámali a nelíbilo se nám, že si pak musíme kvůli jednomu zlomenému tubusu kupovat celý nový pár holí. Chceme to změnit, proto jsme se rozhodli Vám nabídnout garanci výměny zlomeného tubusu a samostatně prodejné tubusy. Věříme, že Vám to pomůže.

 

A proč Haakon?

Nezní to úplně hezky česky, to máte pravdu. Jméno Haakon je takový norský „Honza“ a má silnou tradici. Na běžkařském závodě Birkebeinerrennet v Norsku totiž vezete na zádech 3,5kg batoh jako připomenutí slavného přechodu hor v roce 1205 s malým norským králem Haakonem. Právě tady v Norsku, v kolébce lyžování, nás to jméno napadlo. Tak jsme si vlastně přidali do kolébky k našim dvěma milovaným dětem ještě malého Haakona.


naše úspěchY

 

Získali jsme řadu ocenění: 2. Podnikavá žena roku 20223. rodinný podnik roku 2023 a zastupovali jsme malé podniky v diskuzi při Aspen Annual Conference 2023

Více o našem skromném, životním příběhu se můžete dočíst zde: Časopis Nordic MagiDNES.cz.

My dva

HAAKON Náš příběh Michal a Pavla Francke

Michal Francke

Zakladatel a malý šéf

Michal je bývalý reprezentant v olympijském triatlonu a organizátor běžeckých, triatlonových a lyžařských akcí. Lyže mu v běžeckém oddílu Žižkovský tygři přirostly k nohám i k srdci. Michal se stará o to, aby hůlky pro Vás byly 100% … a jezdí rád soupaž.

PAVLA FRANCKE

Taky zakladatel a velký šéf

Pavla, roz. Fajstavrová, pochází z rodiny olympioniků v běžeckém lyžování a po 25 letech závodění na běžkách má tento sport již zakódován ve své DNA. Pavla se stará o rozvoj, marketing a export … a hubuje Michalovi, že jezdí soupaž 🙂 Ve volném čase učí jógu (viz Jóga s Pavlou) a průvodcuje na ostrově Madeira.

 

BEZ KOHO NEMŮŽEME BÝT.

Terez Havlínová HAAKON
Terez havlínová

Zákaznická pečovatelka

Nejveselejší člen našeho týmu! Kromě pečení úžasných dortů umí taky dobře poradit, jaké hole si vybrat. Ale jestli chcete dorta, tak to taky zkuste 🙂

ING. JIŘÍ BOBEK, PH.D.

Technologický a inovační mozek

Jirka je velký profesionál. Vymýšlí funkce, technologie, tvary všech komponentů. Někdy se mu z nás točí hlava, když slyší, co má zase vymyslet.

MARTIN LOUDA

Velký webový máster a grafik

Multipotenciální mág, který umí vše od programování, 3D grafiky, tvorby webu … jenom chudák neví, kam dřív a pořád nestíhá.

RADKA PETRÁSKOVÁ

Naše umělkyně a designérka

Když zrovna nelítá do Dubaje, Shanghaje nebo New Yorku, sedí u grafických programů a vymýšlí vám ty nejhezčí hole na světě!

Zdeněk Vokuš HAAKON

ZDENĚK VOKUŠ

Mistr kompletace holí

Zdeněk je vášnivý orientační běžec. Běhá po lesích jako vítr a taky nám dělá mistra v dílně. Stará se o to, abyste měli hůlky vyladěné dle Vašich přání.

cs_CZCzech