Náš příběh

HAAKON Náš příběh

... JE TAK TROCHU O DVOU NADŠENCÍCH Z JIZERSKÝCH HOR.

Jsme česká rodinná firma – žádný korporát či franšíza. Poctivá česká práce 🙂

Začalo to u nás dvou, Michal a Pavla. Projeli jsme společně kus světa, ale i přes všechna dobrodružství nás to vždycky táhlo zpátky domů – do mlhavých Jizerek, do stopy a mezi kamarády lyžaře. Právě pro Vás, pro milovníky české stopy a přírody, tvoříme spolu s Technickou Univerzitou v Liberci výjimečný projekt … české karbonové hůlky na běžky a nordic walking. Začali jsme ve dvou v Jizerkách, ale míříme mezi světové značky.

 

Proč zrovna hůlky?

Protože milujeme lyžování 🙂 Ale taky proto, že jsme si naše hole často zlámali a nelíbilo se nám, že si pak musíme kvůli jednomu zlomenému tubusu kupovat celý nový pár holí. Chceme to změnit, proto jsme se rozhodli Vám nabídnout garanci výměny zlomeného tubusu a samostatně prodejné tubusy. Věříme, že Vám to pomůže.

 

A proč Haakon?

Nezní to úplně hezky česky, to máte pravdu. Jméno Haakon je takový norský „Honza“ a má silnou tradici. Na běkařském závodě Birkebeinerrennet v Norsku totiž vezete na zádech 3,5kg batoh jako připomenutí slavného přechodu hor v roce 1205 s malým norským králem Haakonem. Právě tady v Norsku, v kolébce lyžování, nás to jméno napadlo. Tak jsme si vlastně přidali do kolébky k našim dvěma milovaným dětem ještě malého Haakona.

My dva

HAAKON Náš příběh Michal a Pavla Francke

Michal Francke

Zakladatel a malý šéf

Michal je bývalý reprezentant v olympijském triatlonu a organizátor běžeckých, triatlonových a lyžařských akcí. Lyže mu v běžeckém oddílu Žižkovský tygři přirostly k nohám i k srdci. Michal se stará o to, aby hůlky pro Vás byly 100% … a jezdí rád soupaž.

PAVLA FRANCKE

Taky zakladatel a velký šéf

Pavla, roz. Fajstavrová, pochází z rodiny olympioniků v běžeckém lyžování, začínala v Dukle Liberec a po 25 letech závodění na běžkách má tento sport již zakódován ve své DNA. Pavla se stará hlavně o Vás a marketing … a hubuje Michalovi, že jezdí soupaž 🙂

BEZ KOHO NEMŮŽEME BÝT.

ING. JIŘÍ BOBEK, PH.D.

Technologický a inovační mozek

Jirka je velký profesionál. Vymýšlí funkce, technologie, tvary všech komponentů. Někdy se mu z nás točí hlava, když slyší, co má zase vymyslet.

MARTIN LOUDA

Velký webový máster a grafik

Multipotenciální mág, který umí vše od programování, 3D grafiky, tvorby webu … jenom chudák neví, kam dřív a pořád nestíhá.

RADKA PETRÁSKOVÁ

Naše umělkyně a designérka

Když zrovna nelítá do Dubaje, Shanghaje nebo New Yorku, sedí u grafických programů a vymýšlí vám ty nejhezčí hole na světě!

Terez Havlínová HAAKON

Terez havlínová

Zákaznická pečovatelka

Nejnovější a nejveselejší člen našeho týmu. Kromě pečení úžasných dortů umí taky dobře poradit, jaké hole si vybrat. Ale jestli chcete dorta, tak to taky zkuste 🙂 

Fanda HAAKON

FANDA pokorný

Šéf dílny

Fanda je vášnivý fotbalista. Když zrovna není na stadionu, dělá mistra v dílně a stará se o to, abyste měli hůlky vyladěné dle Vašich přání.